O mnie

Witaj na mojej stronie!

Nazywam się Lucyna Klimas, jestem certyfikowaną psychoterapeutką i superwizorem Gestalt.

Od 12 lat pracuję z klientami w różnych obszarach ich trudności życiowych. Mam doświadczenie w pracy z młodzieżą i osobami dorosłymi. Ceniąc sobie perspektywę systemową ukończyłam także 3 letni kurs Systemowej Terapii Rodzin, który wzbogaca moje widzenie osoby w kryzysie i daje dodatkowe możliwości interwencji. Mam doświadczenie w pracy z rodzinami i parami.

Przez wiele lat byłam członkiem Zespołu Instytutu Gestalt i nauczycielem psychoterapii, prowadziłam również warsztaty rozwoju osobistego.

Kluczowy w podejściu Gestalt jest dla mnie fenomen spotkania, dialog i autentyzm w nich zawarty. W swojej pracy kieruję się przekonaniem, że człowiek jest odpowiedzialny za swój los i ma wystarczające zasoby, by żyć w sposób pełny i satysfakcjonujący. Terapia jest jedną z możliwych metod uświadomienia sobie tych zasobów. Jest sposobem na odnajdywanie nowych, bardziej adaptacyjnych sposobów bycia w świecie. Jest też przede wszystkim spotkaniem z drugim człowiekiem, w którym relacyjne krzywdy z innego pola i innego czasu mogą się zagoić.

Moje kwalifikacje:

  • Certyfikat Superwizora Europejskiego Stowarzyszenia Terapii Gestalt (EAGT)
  • Certyfikat Instytutu Terapii Gestalt (ITG)
  • Certyfikat Europejskiego Stowarzyszenia Terapii Gestalt (EAGT)
  • Certyfikat Europejskiego Stowarzyszenia Terapii (EAP)
  • Ukończenie 3-letniej Szkoły Systemowej Terapii Rodzin